áraink
jelentkezés
vizsga
tankönyvek
















2007 január 1-től megváltozott a belvízi vizsgáztatás rendje. Az alábbi információk tájékoztató jellegűek. Az oldalt frissítjük, amint rendelkezésünkre állnak a megfelelő információk.

Jelentkezés a belvizi kedvtelési célú vizsgára:

A Jelentkezési lapot ahhoz a Megyei Hajózási Felügyelethez kell eljuttatni, ahol az elméleti vizsgát tesszük. A jelentkezési lapot legalább 10 nappal a vizsga időpontja előtt kell feladni. Amennyiben valamilyen tanfolyam, oktatás, felkészítés keretében jelentkezik vizsgára, úgy a jelentkezési lapot általában a szervezők továbbítják - ettől függetlenül a kitöltéséért továbbra is a jelentkező felel.

Jelentkezési feltételek:

Bárki jelentkezhet kedvtelési célú vitorlás kishajóvezetői, vagy kisgéphajóvezetői vizsgára, aki elmúlt 18 éves, és rendelkezik alapfokú iskolai végzettséggel - azaz elvégezte minimum az általános iskolát.

Kitöltési útmutató:

A Jelentkezési lap 3 oldalból áll, ebből az első kettő az amit vissza kell majd kitöltése után küldenünk a mellékletekkel együtt a Hajózási Felügyeletnek, a harmadik pedig tájékoztató, mely lentebb olvasható.
Aki Agárdon vizsgázik annak a Győr-Moson-Sopron Megyei Közlekedési Felügyelet 9028 Győr, Tatai u. 3. Hajózás címre kell küldenie a lapot.



Az első oldal felső részén személyes adatainkra vonatkozó rublikákat találunk. Ezeket értelemszerűen nyomtatott, olvasható nagybetűkkel töltsük ki. A telefonszámunk feltétlenül adjuk meg - ha a jelentkezésünkkel bármi gond van a Hajózási Felügyelettől a vizsgánk előtt még időben elérhetnek minket. Ide tartozó rovatok: Név; Anyja neve; Születési idő, hely; Személyi ig. vagy útlevél szám; Állandó lakóhely; Értesítési cím, e-mail, telefonszám.



A lap közepe táján találjuk a megszerezni kívánt képesítések megjelölésére szolgáló részt. Figyelem! Nem azt a képesítést kell megjelölnünk amire vizsgázni akarunk, hanem azt/azokat kell határozott vonallal áthúznunk amelyekre nem!
Pl.: ha valaki motorosra (kisgéphajó-vezető), és vitorlás hajóra (vitorlás kishajó-vezető) kíván vizsgázni annak a révész szót kell áthúznia.



A következő rublikába (Kelt) a kitöltés dátumát, és helyét írjuk.



A „Mely megyei közlekedési felügyeletnél kívánja a gyakorlati vizsgát tenni?” kérdésre jelölheti azt a megyei felügyeletet, ahol az elméleti vizsgát is tenni kívánja, de jelezheti, ha más felügyeletnél kíván gyakorlati vizsgát tenni. Ilyen esetben az elméleti és a gyakorlati vizsga díját külön kell befizetni a vizsgát lebonyolító felügyeletek bankszámlájára. Ha e helyen nem jelezte azt a szándékát, hogy más felügyeletnél kívánja tenni a gyakorlati vizsgát, akkor a gyakorlati vizsga díját nem követelheti vissza, azt ismételten be kell fizetni.
Amennyiben szervezetten jelentkezett a vizsgára ezt a rovatot nyugodtan hagyja üresen, a szervező tudni fogja melyiket jelölje majd meg.



Az első oldal aljára kell beírni az igényelt vizsga helyét és időpontját. Az időpontokat az illetékes megyei Hajózási Felügyelet hirdeti meg, vagy külön időpontot náluk lehet igényelni a megszabott feltételek teljesülése esetén. Ha valamilyen szervezési formában jelentkezik a vizsgára, és a vizsgalapot a szervező adja fel, célszerű ezt a részt üresen hagyni.



A második oldal nagyobbik fele a nyilatkozat, melyben a jelentkező igazolja, hogy tud úszni, valós adatokat adott meg az előző oldalon, valamint eleddig nem gyűlt meg a baja a vízi hatóságokkal - vagy ha igen milyen formában.



A második oldal alja a jelentkezési lapnak azon része, ami miatt sokszor az utolsó pillanatban cselekvők lekésik a jelentkezési határidőt. Ez az orvosi igazolás, amit hatósági orvossal kell érvényesítettni. Ezt ugyan az az orvos teheti meg, aki a B kategóriás autóvezetői jogosítvány orvosi érvényességének vizsgálatát/hosszabbítását is végzi. Aki rendelkezik érvényes gépjárművezetői jogosítvánnyal megúszhatja az orvosi vizsgálatokat - a jogosítvány érvénnyességének idejét sokszor átpecsételik a jelentkezési lapra is. Ennek külön előnye, hogy a két irat egyszerre jár majd le.



Tudnivalók:

Ez az a rész, amire a jelentkezési lap, mint 3. oldal hivatkozik.

1. Vizsgára jelentkezni e jelentkezési lap értelemszerű kitöltésével és a Közlekedési Felügyeletnél történő leadásával lehet.

2. A nyomtatvány első oldalán csak a vastag vonalakkal bekeretezett részt töltse ki, -személyi igazolvány alapján - írógéppel vagy tintával, olvashatóan nyomtatott nagy betűkkel. Azt a vízijármű kategóriát, amelyből vizsgázni kíván, a jelentkezéskor - kérésére - az ügyintéző is bejegyezheti a megfelelő rovatba.

3. Egészségi alkalmassági igazolása: A nyomtatvány második oldalán a vizsgáló orvos pecsétjével, aláírásával igazolt alkalmasság, illetve a meglévő képesítés érvényes egészségi igazolása, amelyet a meglévő képesítő okmány alapján az ügyintéző is bejegyezhet.

4. A vizsgákra személyi igazolványát és a már meglévő képesítő okmányát (révész vizsgánál hajós szolgálati könyvét) is hozza magával, mivel azokat ott be kell mutatnia.

5. A vizsgán józan, kipihent állapotban jelenjen meg, és tudásáról korrekt, kultúrált módon adjon számot. A vizsga rendjét megzavarókat, illetőleg a visszaélést elkövetőket a vizsgabizottság felfüggeszti a vizsgázástól és az addig elért eredményeket törli; súlyosabb esetben a felügyelet vezetője a visszaélés elkövetőjét 1-6 hónapra is eltilthatja a további vizsgázástól.

6. A gyakorlati vizsgát az első elméleti vizsga időpontjától számított 18 hónapon belül be kell fejezni. Aki a vizsgán legfeljebb két tantárgyból nem felelt meg, az tantárgyi javítóvizsgát tehet. Javítóvizsga a sikertelen vizsgát követő egy hét múltán, tehető.

7. Aki kettőnél több tárgyból nem felelt meg, annak a képesítés megszerzéséhez teljes ismétlő vizsgát kell tennie.

8. A „Mely megyei közlekedési felügyeletnél kívánja a gyakorlati vizsgát tenni ?” kérdésre jelölheti azt a megyei felügyeletet, ahol az elméleti vizsgát is tenni kívánja, de jelezheti, ha más felügyeletnél kíván gyakorlati vizsgát tenni. Ilyen esetben az elméleti és a gyakorlati vizsga díját külön kell befizetni a vizsgát lebonyolító felügyeletek bankszámlájára. Ha e helyen nem jelezte azt a szándékát, hogy más felügyeletnél kívánja tenni a gyakorlati vizsgát, akkor a gyakorlati vizsga díját nem követelheti vissza, azt ismételten be kell fizetni.

9. Tájékoztatjuk, hogy
- a sikeres elméleti vizsgáról igazolást állít ki kérelemre a felügyelet,
- a sikertelen vizsgákról a megyei felügyeletek egymást értesítik.

Mi kerül a borítékba?

Három dolgot kell elküldenünk jelentkezésünk során a Megyei Hajózási Felügyeletnek:
- A kitöltött, aláírt, orvos által lepecsételt jelentkezési lapot
- Valamely iskolai végzettségünket (alapfokú, vagy annál magasabb) igazoló papír fénymásolatát (nem hitelesített fénymásolat kell, csak egy "sima")
- A vizsgadíj befizetését igazoló eredeti csekkszelvényt

Letöltés:

Jelentkezési lap